I v zimě se dá chatařit

aneb Věšení budky boudy
Tak za tenhle článek asi zaplatím životem! Ale sranda musí být, přátelé. Jdu do toho a nebojím se ničeho. 

Máme z chatičky takovou radost, že si ji chceme užívat i v zimě. Nějaké dřevíčko tam zbylo po minulých majitelích, takže je v chatě krásně teplo, když se zatopí. Jen nesmíte přestat topit. :) Je tam hned teplo, ale taky hned zima!

Napadl sníh a my jsme chtěli vidět chatičku zasněženou. Tak jsme vyjeli na sobotní odpoledne. Ani v zimě se nemusí zahálet a jedna z věcí, kterou můžete dělat, je připravovat bydlení pro ptáčky na jarní zahnizďování. Manžel si nastudoval jaké mají být rozměry budek pro různé druhy ptáků. Pro začátek si vybral tu nejmenší, budku pro sýkorku. 

Vyrobená byla za chvilku. Manžel je šikovný a jde mu to se vším nářadím. Já chodila kolem něj a pozorovala, podivovala jsem se, proč je budka tak veliká, že jsem viděla sýkorčí budky daleko menší. :) Manžel jen zavrčel (asi tak, jak se muž ohradí, když mu ženská začne do něčeho kecat) a odříkal mi jaké mají být minimální rozměry a budku před mýma očima přeměřil. "Vidíš?!" Jo vidím a raději už do toho nevrtám a odcházím. 

Pak přišlo věšení budky. Chtěla jsem tuto slavnostní chvíli zdokumentovat. Nakonec jsem se rozhodla pro video. Alespoň zachytím zahradu ještě předtím, než ji začneme zvelebovat. To mě však rozptýlilo a přišla jsem o moment, kdy budka-bouda spadla manželovi na hlavu. To ve videu bohužel není, ale i tak se mi to zdá vtipné. Hlavně ten konec! :) 

Když už jsme pak byli doma, tak za mnou manžel přišel a povídá: "Musím se ti omluvit". "Za co?", koukám překvapeně (většinou jsem to já, kdo se za něco omlouvá).  "Měla jsi pravdu s tou budkou. Já si popletl ten rozměr".  Tak máme na stromě budku a bude zajímavé, jestli a co za ptáka se tam zabydlí. Je velká rozměrem a s malým vletovým otvorem. Tak třeba nějaká zámožná sýkorka si pořídí vilu :). 

Samozřejmě pak manžel vyrobil další dvě budky, krásnější a se správnými rozměry. U mě však vede ta první! Vždycky když ji vidím, musím se usmát. Děkuji za to, že umí manžel přiznat svoji chybu. Moc si toho vážím a doufám, že jsem si to teď nakonec u něj vyžehlila :D 
30.01.2015 11:09:42
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one