Jak jsme k chatičce přišli

IMG_20141227_160604.jpg
IMG_20141227_160529.jpg
IMG_20141227_160549.jpg
IMG_20141227_160609.jpg
Bydlíme v bytovém domě ve Zlivi. Máme tmavý byt bez balkonu a dva psy. Vždycky při procházce lesem kolem zahrádek jsme se zasněně dívali na malinkaté parcelky zahrádek, které město pronajímá obyvatelům.

Jednou jsem si všimla, že jedna asi z deseti zahrádek je najednou nějaká prázdná, vyklizená, opuštěná. S jásotem jsem se doma hrnula k počítači na internet. Napsala na Městský úřad a vznesla dotaz na zmíněnou zahrádku.
Bohužel, bylo mi odpovězeno že žádosti se zasílali k určitému datu.... zkrátka nic.

A tak bylo zaseto ono pomyslné semínko :) Stále více jsme začali toužit po místě, kde bez obav vypustíme naše "potkany" (tak říkáme našim pejskům), kde si při teplém počasí odpočineme, vypijeme pivečko, ogrilujeme (tehdy jsme ještě nebyli vegani) masíčko s přáteli, popř. vypěstujeme alespoň vlastní bio rajčátka.

Začali jsme se tedy poohlížet. Nejprve po pronájmu zahrádek. To trvalo jeden celý rok. Na naše inzeráty, poptávku po pronájmu zahrádky nikdo nereagoval, nic jsme nenašli.

Jak pokračovalo naše pátrání, začali jsme uvažovat o koupi. Inzerátů bylo hodně, občas se objevila zahrádka za dobré peníze. Měli jsme však nejprve požadavek, aby byla zahrádka v okolí našeho bytu, abychom nemuseli daleko jezdit, když by bylo třeba zalévat naší zeleninku.

Postupem času se naše požadavky zvyšovali. Nechtěli jsme být v nějaké hustě osídlené zahrádkářské kolonii, chtěli jsme více soukromí. Pak jsme se stali vegany a přemýšleli jsme, že pěstovat zeleninu bychom chtěli víc, než jen pár rajčátek pro srandu. Pak už jsme chtěli i zahrádku na vlastním pozemku. Zahrádkářské kolonie jsou všechny na pronajatém.

A to už nás hodilo k tomu, že jsme začali hledat spíše chatu s vlastním pozemkem. Opět to neměla být chata v chatařské kolonii. Upustili jsme od blízkého okolí a hledali i opačným směrem. Hledali jsme tedy místo, kde budeme trávit většinu roku...od jara do zimy.

Našli jsme! Chata na vlastním pozemku, možnost přikoupení dalšího. Na polosamotě. U lesa. Po malých zaváháních, vyskytly se menší nedokonalosti chaty (soused užívá kus "našeho" pozemku), jsme se rozhodli a chatu koupili. Tedy manžel se zamiloval a řekl, že si na koupi asi bude trvat i bez mého svolení. :)

Teď už uvažujeme, že si chatu předěláme a tak za 5 let se tam přestěhujeme. Ta představa se nám líbí. Je tam klídek, romantika. Celý prodej trval poměrně dlouho. Od srpna, kdy proběhla prohlídka, do prosince, kdy jsme dostali klíče. Vlastně takový předčasný vánoční dárek to byl.
Chatu si užíváme i teď v zimě. Nevadí nám ani nosit vodu se studny, ani topit v kamínkách a vařit na nich, ani chodit na wc do vymrzlé kadibudky. Máme to tam rádi. A jak se nám tam povede, o tom v jiných článcích. Děkuji za pozornost. :)
21.01.2015 21:47:39
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one