..... a predátor
IMG_20141231_091252.jpg
Chatičku jsme koupili i s nájemníkama. :) Při prohlídce s realitní makléřkou a bývalou majitelkou, párkrát zaznělo něco o "myšičkách".
Tak nějak nás to netrápilo. Chata u lesa. 3 roky tam nikdo nebyl. To je jasný, že tam asi myši budou. Až tam budeme pobývat, tak je odsud vyženeme už jen svojí přítomností.

Když jsme vyhazovali z chaty staré koberce a čalouněný nábytek, bourali jsme tak malé spižírny hlodavců. Bylo tam nanošené listí a žaludy.

Když jsem uklízela na poličkách, vzala jsem do ruky takovou zajímavou věcičku. 'Byla z plastu, oblého tvaru. Říkala jsem si: "co to je? To je zvláštní dekorace! A co je to tady uprostřed?". "KLAP!!" To je přeci pastička na myšii! Pěkně mě vzala po prstíku. Do té doby jsem znala jen ty dřevěné pastičky s drátem. Takových dekorací tam bylo víc, všechny jsem odstranila. Přišlo mi to jako drastické řešení.

Ve stěnách byly opravované díry. Takže pár indicií, že v boudě budce někdo přebývá, bylo. :) První noc, když jsme leželi v tichosti na rozloženém gauči, jsme poslouchali ťapkání nad hlavou a škrabání ve zdi.

Mě to nějak neděsilo a zatím mi myši nevadí. Dokud ji nevidím, je to dobrý. Manžel se však rozhodl, že myším útočiště poskytovat nebudeme a zkusíme najít nějakou metodu, aby jsme myši vystěhovali.

Zvítězil nějaký zvukový plašič hlodavců. Neměl by vadit ptákům ani psům. Koupili jsme ho a když jsme odjížděli příště z chaty, tak jsme ho zapnuli a doufali, že až tam zas přijedeme, myšoplaš už bude mít svou práci odvedenou.

Když jsme pak znova přijeli, měli jsme dobrý pocit. Už jsou určitě pryč. Celý den jsme si užívali krásného zasněženého dne Je to paráda. Psi lítají po zahradě, my jsme taky venku a když je nám zima, schováme se do teplíčka ke kamnům
Když jsme se večer chystali k spánku, tak jsme doufali, že už neuslyšíme žádné škrabání a cupitání. Bohužel se tak nestalo. Zase se nějaká myška snažila prokousat k nám do tepla.

To ale nebylo všechno. Později v noci jsme najednou uslyšeli děsivý zvuk Něco velkého se nám proběhlo nad hlavami po střeše a najednou jakoby proběhlo velké hejno myší. To se opakovalo. Byli jsme vystrašení. Co to může být? Co to tam běhá?
Napadlo mě, že to je nějaký predátor a loví ty naše myši. Možná kuna? Ten zvuk se opakoval celkem často. Nemohli jsme spát. Manžel pak bouchal násadou do zdi pokaždé když se to ozvalo. Plašil toho predátora i ty myši. :)

Divné ale bylo, že ty zvuky nepřestaly ani ráno. Už bylo i sluníčko na obloze, roztával sníh. Oteplilo se, foukal větřík. Tak nám ten sníh zase nevydrží. Škoda.
Vyslala jsem manžela pro vodu do studny. Když mi ji podával oknem, a něco mi říkal, zaregistrovala jsem jak venku ze stromů padá sníh. Zároveň se v chatě ozval ten zvuk běžícího predátora a myší.

Došlo mi to. Opatrně říkám manželovi: "Ty zlato? Nedělá to ten sníh? Jak nám padá na střechu?"
Manžel na mě koukal a začalo mu to taky šrotovat :). Ano bylo to tak. Tál sníh a jak foukal vítr, padal nám z větví stromů na naší šikmou střechu.
Museli jsme se smát a smějeme se vždycky když si na to vzpomeneme. No to jsme trubky!!!! A my se kvůli tomu nevyspali. Predátor!!!! CHacháá :D Měšťáci v přírodě! :)

Takhle to je přátelé. Učíme se, objevujeme a užíváme si. Čeká nás ještě hodně srandy s chatičkou myslím. Mimochodem zmíněný myšoplaš jsme pak reklamovali jako nefunkční. Bez problému nám vrátili peníze. Pak se manžel dočetl, že se musí měnit intenzita toho pískání, že to myším sice vadí, ale že si na to zvyknou, když se výška tónu nemění. Mohli jsme mu dát ještě šanci. Dlouho se teď na chatičku nedostaneme, tak doufáme, že nám ji myši mezitím nesežerou.
03.02.2015 08:59:28
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one