P1130282.JPG
Ještě jsem vám o něm neřekla. :) 
Pan K, je přitom nejdůležitější K-out naší zahrady. K-ompost. 

Založili jsme ho už v zimě. Byla to odezva na akutní potřebu někde zlikvidovat odpad z naší Eko-kadiboudy.
Tato milá činnost je na mě... vyplynulo to ze situace. Manžel na to asi nemá žaludek. Vždycky nějak nebyl k dispozici, když bylo třeba vynést "kyblík". 

Na kompost jsme vybrali místo tak akorát blízko/daleko od chaty. Manžel ořezal spodní větve velkého jehličnanu a pod ním začal kompost vyrábět. Stloukl prkna, které jsme měli v garáži po bývalém majiteli.

Hned jsem začala pana K krmit vším možným. Suchým listím, které zakrývalo celou plochu naší předzahrádky, odřezky zeleniny z vaření, lógr z kafe a nakonec dostal bábovičku z kadikyblíčku :) 

Trochu jsme se báli, jestli je vhodný čas na zakládání kompostu, přeci jen byla zima. Ale už dneska to vypadá v pohodě. Nesmrdí a hlavně slouží.
Neprší do něj, vzduchu má dost. Věříme, že ho za chvilku navštíví broučci a žížalky, které pomohou procesu rozkladu na super-extra-bio hnojivo. 
Manžel koupil vidle a polechtal kompost prohozením materiálu.

Dělá mi starost jestli dokáže Káčko nastartovat správnou teplotu aby zlikvidoval vše špatné. Zárodky bacilů a parazitů. 
To bychom museli asi víc kompost zavřít. 
Už teď je jasné, že musíme nějak zabránit našim Potkanům (tak říkáme našim pejsáčkům) aby chodili ochutnávat nové porce odpadu do kompostu přidané. Vyřešíme to zřejmě přidáním prken nebo pletiva ve spodní části ohrádky. 

Takže opět je to pokus/omyl metoda. :) O výsledcích-výnosech budeme informovat. Děkuji za pozornost. M. 
09.03.2015 21:04:43
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one