Příběh jedné kadiboudy aneb z ošklivého káčátka labutí

IMG_20141227_160549.jpg
Povím vám, jak jsem silou mysli přeměnila naši kadiboudu v Ekotoaletu :)
Když se chce všechno jde.
Bylo to takhle. Trávili jsme s manželem první chvilky na chatě. Likvidovali jsme ztuchlé koberce, peřiny, gauč, kde bydleli myšky apod. Porozhlíželi jsme se tam, co je třeba odvézt a naopak opatřit. A na mě to přišlo. Potřebovala jsem na velkou. Přišla moje malá premiéra :D
Předtím jsem při prohlídce chaty jen letmo nahlédla za dveře naší kadibudky. Teď nastala chvilka seznámení.

Usedla jsem na umělohmotné prkénko. To se mi líbilo. Jako doma. Jen to studilo. Dveře jsem si nechala otevřené a dopřávala si výhled do krajiny. Stromy, pole, zamračená obloha. Slyšela jsem v dálce jezdit auta a najednou takový ošklivý zvuk. "Tup!" To bylo opravdu divné.

Když byla "práce" hotova, nahlédla jsem do útrob kadiboudy a zjistila s hrůzou, že jsem se vykakala do nějakého kýble. GRRR.
Co to je? ŠOK. Opravdu šok. Takhle to neznám. Mám zkušenosti s jinou kadiboudou a tam se žádné "tup" nekonalo.
Letěla jsem za manželem a podělila se o moje zjištění. Ten jen něco zahučel a dál si snil: tohle musíme udělat, tohle se vyrobí, tohle se koupí, to se zboří atd. A já mezi to vkládala svoje: Co bude s tím kýblem? Kam to pak budeme házet? Jak budeme chodit na záchod?
Až se manžel probral a reagoval: "tobě jde jen o to sraní". :D No to pardón, ale pro mě, a myslím si, že i pro řadu z vás, je to dost důležitá otázka.

Dál jsem to s manželem už neřešila a doma pátrala na netu. Hurááá. To je ono! Jak já té naší budce křivdila! Ona je to normální, skoro hotová EKOTOALETA! Stačilo si jen přečíst článek. Odkaz na stránky dám na konci.

Nechci se nějak pitvat v detailech, ale funguje to asi takto. Vykonáte velkou potřebu, zasypete pilinami, tohle stále dokola a až je kýbl plný, vysypete na kompost. Návod na to, aby kadibouda nezapáchala je snadný. Separovat moč od exkrementů. V praxi to znamená, že čůráte na zahradě kde vás zrovna napadne, tím úspěšně přímo hnojíte půdu (my holky pak házíme papírek do kadiboudy, na kompost nebo do kamen, co je nejblíž), a velkou potřebu konáte v kadiboudě.

To je vše. Funguje to. Je to celkem příjemné. Nekoná se žádné žuchnutí, nesmrdí to. A dál se to dá využít! Geniální!
21.01.2015 22:51:47
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one