Naše největší objevy - Kala Namak a domácí sojanéza

majonéza.jpg
Majonéza - ilustrační foto.
autor: Shutterstock
Naše srdénka poskočila radostí, když jsme zjistili, že si zvládneme udělat doma veganskou "majonézu". On se totiž i vegan může stravovat nezdravě a jak já říkám, trochu se zprasit. 

Receptů naleznete na netu ve veganských kuchařkách asi více. Pravdou však je, že ačkoliv to vypadá jednoduše, naše úspěšnost je zatím tak 60ti procentní. Stává se, že sojanéza nedostane tu správnou konzistenci. Zatím nevíme, čím to je, zda nesprávný olej, teplota ingrediencí, stáří sojového mléka...Pomůže, když přidáte sójovou smetanu. To se majolka povede vždy. Ale mělo by to jít i bez ní právě. Potřebujete pouze: olej, sojové mléko, citron/ocet, hořčici, sůl, pepř. Pokud byste měli zaručený recept budu ráda, když se o něj podělíte.

Další úžasná věc, která nám obohatila jídelníček je KALA NAMAK - himalájská černá sůl. Chutná po vajíčkách. Je to naprosto úžasné a docela si na ní ujíždíme, protože vajíčka nám chutnala a tak nám jejich chuť chyběla. Stačí namazat na chleba rostl. máslo a posypat. Super snídaně!  Chleba s vajíčem! 

Od kamaráda z Náměště mám recept na veganská "míchaná vajíčka" (recept v rubrice veganská kuchařka). Když je posypete černou solí, je výsledek téměř k nerozeznání od skutečných vajec. Vřele doporučuji! Navíc když toto smícháte s květákem, máte další recept - květákový mozeček.


 
černá sůl.jpg
08.02.2015 10:30:59
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one