Odšťavňovač kaput!

zeleninová šťáva II.jpg
Dostala jsem nápad. Co takhle vyzkoušet nějakou zeleninovo-ovocnou šťávu? Obohatit a zpestřit tak náš veganský jídelníček!
Nikdy jsem nic takového nepila...nepřišlo mi to lákavé.
Ale co, lidé i chutě se mění. :)

Kamarádka na bazaru inzerovala "použitý odšťavňovač. Byl jako nový a jen za 150,- Kč. Už už jsem si ho chtěla objednat,
ale když jsem se zmíňila manželovi, dostal ještě lepší nápad. 
A to takový, že se poptá u nich doma. (u tchýně) Tam se na tohle už nehraje, děti odrostly a na co čerstvá, vitaminová šťáva?! Takže tam leží jejich odšťavňovač neupotřebený a ladem. Souhlasila jsem, že bychom se ho mohli ujmout :) Proč neudělat dobrý skutek!

Tchýně byla hodná a odšťavňovač nám darovala.  Já ho pořádně vydrhla. Manžel si všimnul že je zespoda ten nejdůležitější díl trošičku naprasklý. Darovanému koni...Přístroj jsme vyzkoušeli a fungoval dobře. Jen chvíli např. u mrkve nebo řepy přemýšlel, jestli jako jo, nebo jako neeee.
Ale šťáva byla výborná. 

Nevýhoda je málo místa na naší lince, ale i tak jsem mu tam chudáčkovi malýmu udělala místečko, abych ho měla na očích a občas si s ním pohrála... Zkrátka aby se na něj jen neprášilo!
Další nevýhoda je to čištění.... nedá se dát do myčky tak se musí pěkně růčo každý díleček. Ale co pro zdraví neudělat! 
Trochu toho času pro sladkou šťávičku.
 
Dny utíkaly a já kolem odšťavňovače jen chodila a občas ho otřela.  Bavilo mě to s ním tak 14 dní, pokud to přeženu. 
Ale už mi ho bylo líto a tak jsem si řekla kluku jeden, jdeme na to!  Z přípravy jídla mi zbyla očištěná mrkev a řepa, tak jsem se rozhodla to pěkně zpracovat.

Připravila jsem ho, zapnula do zásuvky a vložila první kousek řepy. Nějak se mu nechtělo... přemýšlel a vrčel na mě. Tak jooo, dlouho jsem tě nepoužila, ale zas se snad tolik nestalo ne? Tak na to půjdeme jinak. Otočila jsem knoflík na jiný stupeň otáček a trochu na něj přitlačila. Hmm tak to jsem dělat neměla!

Ozvalo se asi 5 ran jako z děla! Instinktivně jsem se skrčila, sedla na bobek a kryla si hlavu. Odšťavňovač se dál zlobil... rány byly už menší, ale zvuky to nebyly pěkné.  Nikdo nikde. Sebrala jsem odvahu, pomalu jsem vstala a blížila se k té ďábelské zbrani. 
Rychle jsem otočila knoflíkem a vyškubla šňůru ze zásuvky. 

Tak. A je to! Ten trošičku naprasklý díl to nevydržel. rozlítl se na pár kousků a struhadlo začalo krouhat plast víka s tunýlkem kudy se strkají suroviny.

Místo na lince +
Absence zeleninovo-ovocné šťávy -
Šok a leknutí -
Inspirace na článek +

Jsem na svém :D Děkuji za pozornost. A kdybyste měl někdo doma přebytečný odšťavňovač, ráda se ho ujmu a slibuju, že na něj budu hodná! :)  
17.03.2015 12:20:36
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one