ovoce a zelenina.jpg
Protože jsme se hlásili k ušlechtilé myšlence a životnímu stylu VEGANSTVÍ, podíváme se, jak je to nyní, skoro po dvou letech!
Je na čase přiznat sobě i okolí, že už nepatříme do téhle škatulky.
Vlastně se nehodíme do žádné a razíme si svoji cestu. 
Na začátku jsme byli nadšení a velice přísní, co se jídla týče. Hodně jsme zhubli a zdravotní stav se zlepšil. Naučili jsme se spoustu nových receptů a způsobů vaření vůbec. A nejen to, zajímalo nás všechno kolem jídla a jeho cesta, než se dostane na stůl. Učili jsme se a otevřeli oči. Jsem vděčná za tuhle zkušenost. 

A jak je to teď? No kdybych to měla nějak zařadit, jsme Rybí vegetariáni a Vajíčkoví vegani. :D Moje sestra tvrdí, že je to kravina, že jsme prostě vzdávající se vegani.

Dál nejíme maso s vyjímkou rybího a dál nejíme mléčné produkty. Vajíčka jíme domácí, od "šťastných" slepiček a když je nouze, koupíme tedy nějaké bio či podestýlkové vejce. 
Čemu však více věnujeme pozornost je Palmový olej, kterému se vyhýbáme a také kosmetiku a drogerku kupujeme ECO a nejlépe netestovanou na zvířatech, ideálně úplně vegan.

To je naše cesta :) Oči zůstávají otevřené a dál jsme soucitní s přírodou a zvířaty. Ti praví vegani by nás asi rozsápali...
Myslím, že každý by si měl najít vlastní cestu. Jak jíst, jak žít. Stačí, když nejednáme (nenakupujeme) bezmyšlenkovitě a máme dobré úmysly. Kdyby každý udělal malou změnu. Nepatrnou. Začal třídit odpad, omezil jídlo, maso třeba jen 1x týdně apod. Když začneme u sebe, pomůžeme našim tělům a ve výsledku pomáháme sobě navzájem a náš úmysl se odrazí do celého vesmíru. Třeba dáme někomu ten impuls a přidá se. Krůček po krůčku. Uzdravovat sebe a svět... No krásně jsem to napsala ne? Váš Motejl.

 
19.01.2016 14:53:23
martina1cermakova
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one