IMG_20150209_202935.jpg
1/2 balíčku rýžových vlasových nudlí
2 velké mrkve
1/4 menší hlávky bílého zelí
3 stroužky česneku
sójová omáčka
sójové maso (ale jde to i bez něj)
pórek (taky nemusí být, ale je to dobré pro obměnu, stačí ho pár koleček)

Do rozpáleného oleje prolisujeme česnek, zamícháme, jen narychlo prohřejeme. Pozor, aby nezhořknul, tak za ním házíme hned nastrouhanou mrkvičku. Promícháme. Pak krájíme zelí, pokud nemáte zrovna hlávkové, může být i pekingské. Přidáme k mrkvi a dusíme do změknutí. Ovšem je lepší, když je na zkus. Aspoň tam něco chroupne :)

Bokem si ale už vaříme sójové masíčko, a přidáme ho k hotové zelenině. (hodíme ho do vroucí vody, vaříme dle návodu, přidáme koření co nás napadne a sojovou omáčku, nebojíme se toho, ať pochytí nějakou chuť, uvařené ho slejeme a vymačkáme z něj vodu)

A část, která je nejrychlejší a nejjednodušší: rýžové nudle si přelámeme alespoň na půlku a zalejeme vařící vodou. Necháme tak 2min. odležet a vodu slijeme. Hotové nudle promícháme se zeleninou a masem. Radím dělat to ve velkém hrnci :) Prokápneme sojovou omáčkou a případně dosolíme.

Toto jídlo je rychlé, levné a moc dobré. Jí se to teplé, ale po vychladnutí se dá jíst i jako salát :)
Na Motýlkově se stále něco děje!
Pokud nechcete, aby Vám něco uteklo a rádi byste věděli o všech novinkách, čekáte na nové zboží či článek, zadejte svůj email a ráda Vás budu informovat o všem, co se tu šustne!

Váš Motejl
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one